podolog_stopa
Stopa
cukrzycowa

Znaczenie opieki podologicznej
w leczeniu stopy cukrzycowej

Kończyny pacjentów zmagających się ze stopą cukrzycową wymagają specjalnego traktowania. Konieczna jest nie tylko regularna, fachowa pielęgnacja, ale również ograniczanie ryzyka powstania nowych zniekształceń tkanek oraz ran. Cennym wsparciem leczenia stopy cukrzycowej są zabiegi podologiczne.

Podstawowy zabieg podologiczny polega na opracowaniu i skróceniu płytek paznokciowych oraz opracowaniu i usunięciu warstw o charakterze hiperkeratotycznym (modzele, odciski, nagniotki), a także opracowaniu pękających pięt.
Zabieg najczęściej przeprowadzany jest przy pomocy narzędzi rotacyjnych i frezarki oraz skalpela. Jeżeli jest taka potrzeba - po zabiegu wykonywane są różnego rodzaju specjalistyczne opatrunki i odciążenia.

U pacjentów ze stopą cukrzycową doskonale sprawdzają się specjalne wkładki ortopedyczne, przygotowywane "na miarę". Najpierw wykonywane jest komputerowe badanie stóp, będące podstawą do wykonania projektu w technologii trójwymiarowej. Same wkładki "drukowane są" w specjalnym urządzeniu. Idealnie odwzorowują kształt stopy, pozwalają prawidłowo ustawić kończynę a także ochronić miejsca przeciążeń.

Częstotliwość wizyt podologicznych jest dobierana indywidualnie do pacjenta. Jest to podyktowane stanem skóry, stanem stóp, obecnością zrogowaceń oraz obecnością owrzodzeń. Najczęściej odstęp między wizytami to 4-6 tygodni.

Nowoczesna klinika z tradycją, działamy od 2010 roku.

Innowacyjna diagnostyka

Ponad 2000 interwencji rocznie

Mało inwazyjne leczenie żylaków.

Sprawdź, jak dojechać
Napisz do Nas wiadomość

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.