stopa_cukrzycowa
Stopa
cukrzycowa

Fizjoterapia
u pacjentów ze stopą cukrzycową

Pacjenci zmagający się ze stopą cukrzycową często mają równolegle problemy natury ortopedycznej. Mogą to być dolegliwości bólowe kręgosłupa, stawów obwodowych, zespoły przeciążeniowe kończyn, problemy z równowagą czy zaburzenia w przemieszczaniu się.

Potrzebę wsparcia fizjoterapeutycznego zauważają lekarze, pielęgniarki czy podolog i w odpowiednim momencie kierują pacjenta do specjalisty.

Typowa wizyta u fizjoterapeuty składa się z dwóch części. W pierwszej terapeuta zapoznaje się z historią choroby pacjenta, przeprowadza badanie i - jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań - przedstawia pacjentowi plan usprawniania. Oprócz wykonywania bezpośrednich zabiegów bazujących na technikach manualnych, fizjoterapeuta przygotowuje również szereg ćwiczeń do samodzielnej rehabilitacji w domu. Pacjent może liczyć na rady dotyczące trybu życia i aktywności fizycznej.

Należy jednak uzbroić się w cierpliwość. U pacjentów ze stopą cukrzycową, choć poprawę widać z wizyty na wizytę, to proces dochodzenia do sprawności jest dość długi.

Nowoczesna klinika z tradycją, działamy od 2010 roku.

Innowacyjna diagnostyka

Ponad 2000 interwencji rocznie

Mało inwazyjne leczenie żylaków.

Sprawdź, jak dojechać
Napisz do Nas wiadomość

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.